Dětská policie

V pondělí 13.5. se žáci z 5.oddělení zúčastnili dopravně bezpečnostní akce PČR s názvem ,,Dětská policie“. Po domluvě s preventistkou PČR, paní Barborou Balášovou, jsme se měli dostavit ke garážím v Obvodové ulici, kde tato akce probíhala. Po příchodu jsme se pozdravili s přítomným panem policistou a policistkou, kteří nás seznámili s naším odpoledním úkolem. Oblékli jsme si reflexní vesty a paní policistka zastavila první auto. Každá dvojice žáků asistovala u kontroly pánů řidičů, kteří museli dýchat do přístroje, který vyhodnotil, zda řidiči nenadýchali zbytkový alkohol. Kontrola probíhala ještě v kontrole dokladů, registračních značek, ojetých pneumatik a v platnosti vylepení technické kontroly na registrační značce. Pan řidič, který měl vše v pořádku, obdržel od žáků drobnou odměnu, kterou nám přichystala paní Balášová. V samotném závěru si žáci s paní preventistkou zopakovali trochu teorie a řešili přednosti aut v křižovatce a různé úkoly spojené s dopravní tematikou. Pak přišel čas loučení, kdy i my jsme dostali spousty dárků včetně nových reflexních vest.

Dnešní odpoledne bylo pro nás výjimečné, protože jsme se vcítili do role policistů a měli jsme možnost poznat jejich náročnou práci v dopravě.

Dáša Majdová, vychovatelka